HMX 122 ŞENİL DÖNER BIÇAKLI

HEMAKS’ın üretim hattındaki önemli ürünleri arasında şenil Makinesi yer almaktadır. Döner Bıçaklı ve Jiletli olmak üzere iki farklı sistem tasarlanmış olup, Döner Bıçaklı şenil de her blok 4 kafa ve 8 iğden oluşmaktadır. 12 iğden 120 iğe kadar makine imalatımız mevcuttur. Jiletli kafalar ise her blok 5 kafa ve 10 iğden oluşmuştur.
HEMAKS şenilin en büyük özelliği uygun kalibre döner bıçak seçimi sayesinde 2 mm. den 10 mm. ye kadar şenil ipliği elde etmek mümkündür. Makine çalışırken özel kafa sistemi sayesinde sürücü üzerinde ayarlama yapmak mümkündür. Bıçaklı sistemin getirdiği kalite ve devamlılığı sayesinde akrilik, viskon, pamuk, polyester, pp gibi ham ipliklerle de çalışır. Makinenin üretim kapasitesi dakikada 5m ile 12m arasında değişmektedir. Kademeli kasnaklar sayesinde devir ayarları ve istenilen iplik çeşidini elde etmek son derece kolaylaştırılmıştır. Planga kademeli sarım sistemlidir. 50 mm.den 250 mm.ye kadar ayarlanabilir.
İplik kopma sivişleri sayesinde iplik kopmaları kontrol altına alınır. Hatalı üretim önlenir. Uyarı lambası sayesinde iplik koptuğu görülür.